18 days left to Christmas!!!

7. december 2013 at 12:30 | Lucy1616 |  Lifestyle
Upozornění: Tento článek jsem vydala včera večer, ale nějakým způsobem se na blogu nezobrazil, takže ho přidávám teď!
Krásný zasněžený večer! Už u vás taky sněží? Tady byla v noci bouřka (divné, bouřka v zimě...) a do rána bylo bílo :) a před školou klouzačka :D A to jsem šla ještě ke všemu na pro mě nebezpečných podpatcích! Ale ten sníh stojí za to :) Hned je to tam venku trochu jiné. Je znát, že Vánoce už se blíží. Jen aby ten sníh vydržel.náš adventní věnec

Tento týden jsem byla časově maximálně vytížená. Psala jsem totiž čtenářský deník (Epos o Gilgamešovi) a dělala nehorázně dlouhé úkoly do matiky a všechno možné. Učila jsem se jak blázen na zemák, ze keterého jsme měli psaát dneska, ale profesorka byla u lékaře, takže jsme měli supl. Aspoň to umím napříště :D Hlavní ale je, že už máme tři druhy cukroví! :) Jakási vanilková srdíčka, perníčky, které jsem dělala skoro sama a vanilkové rohlíčky ♥ Zítra udělám mrkvové sušenky, které jsou mimochodem výborné.
ve škole máme v každé třídě taky věnec, tohle je zrovna ten náš :)

Po zapálení první adventní svíčky přichází na řadu barborky. Někdo tento svátek stále slaví, většina rodin však už nikoli. V naší vesnici už nechodívají bíle oblečené dívky s plachetkou na tváři a košíčkem sladkostí v ruce, tak jsem aspoň bráchovi chtěla přiblížit tuto tradici a vydala se barborku. Přehodila jsem si řes sebe bílé prostěradlo, přes obličej přehodila závoj, aby mě npoznal a na něj bílou čepici a na nohy staré bílé kozačky. Fotku radši přidávat nebudu, to bych si asi tu návštěvnost moc nezvýšila :D A že máme hodné rodiče a babičku, dostali jsme barborkovskou nadílku i od nich.

ten Playboy nehorázně voní :D

k tomu byly samozřejmě ještě tzv. barborky - třešňové větvičky, které, když vám do Štědrého dne vykvetou, prorokují, že do roka a do dne vdáte


Po barborkách nastává svátek sv. Mikuláše, který každý určitě zná. U nás byl Mikuláš obzvlášť originální. Přijel totiž s kupou čerů a jedním andělem na vlečce tažené traktorem a k tomu jim hrála hrůzostrašná pekelná hudba. Mimochodem, z pohádky S čerty nejsou žerty. Na vlečce jim svítily pochodně a vzadu jeden větší oheň, který měl symbolizovat kotle v pekle. Jeden čert dokonce visel na konci té vlečky a držel se jen za provaz a houpal se :D To byste ale museli vidět :) Bráchovi přinesli nějaké ty sladkosti a všichni jsme si z toho odnesli zážitek na celý život. Samozřejmě, i Mikuláš nám přinesl nadílku za to, že jsme byli po celý rok hodní (čtěte (ne)hodní :D).
Jak to tak vidím, zásoba sladkostí mi vydrží až do příštího Mikuláše :D

Pro případ, že by nějakého studenta nenavštívili doma čerti, uspořádali letošní čtvrťácí a oktavani mikulášskou obchůzku. To jsme měli zrovna chemii a najednou k nám vtrhla banda čertů! Oběhli celou třídu, zašmudlali nás od uhlí, počmárali sešity, udělali bordel a potom přišel Mikuláš s anděly. Mikuláš si předvolal před tabuli ty největší hříšníky a zazpívali jsme ,,Skákal pes" :D Potom po nás rozházeli plno bonbonů a odešli :D Potom nás ještě na přání naši němčinářky navštívili v NJ a to nás akorát pomlátili třídnicí po hlavě :D a rozutekli se. No prostě best day ever :)

tenhle sobík je ještě z Vídně :)

Vánoční muž/skřítek

hudry hudry hudry!!!

:)

It´s snowing! Welcome December! :)


Mějte se hezky a užívejte sněhu!

 

Be the first one to judge this article.

Poll

Těšíte se na Vánoce? :D

Jo, moc :)) 53.7% (51)
Ani ne... 46.3% (44)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama