Christmas sweets, chocolateee, Review

8. december 2013 at 17:33 | Lucy1616 |  Lifestyle
Takto tak vypadá, že bude na Vánoce zase břečka jako loni :( Včera nám napadlo plno sněhu a teď už jen taje a taje :( A do toho ještě sněží :/ No, do Vánoc ještě zbývá 16 dní, tak uvidíme ;) Hrozně moc nych si ale přála, aby alespoň jednou za můj život byly Vánoce na sněhu, ne na blátě :D
Hlas toho chlapa se mi teda vůbec nelíbí, ale písnička je k tématu :D A asi v čase 1:40 je naprosto příšerná :DDD
Dneska jsem si pěkně zacvičila s naší milovanou Cassey, která mě zase pěkně zničila :D A to zítra máme tělocvik... Naštěstí to je ta největší ulejvárna, kterou znám :P
Záludná :D

Jak jsem včera slíbila, dám sem fotojídelníček, co jsem dneska jedla:snídaně: domácí celozrnný chleba s máslem (následoval ještě jeden krajíček :D), půlka jablíčka, Caro s mlékem a medem :)
sváča: chocolate - mléčná a hořká, čtvrt pomeranče a pod ním se skrývaly arašídy :)
oběd: 2 bramborové knedlíky, červené zelí a kačena - nesnědla jsem to všechno, protože potom už jsem nemohla
svačinka: půl jablíčka a čvrt pomeranče, kousek domácího chleba s medem
večeře:

Arašídy jsem dostala v kostele od Mikuláše, který tam dnes zavítal :) Přinesl nám balíček plný dobrot - jabko, ty ořechy, perník, siestu, čoko penízky a lízátko, který už má brácha v bříšku :D
to je ta mléčná čokoláda :) myška je ještě z Velikonoc :D

Vyfotila jsem cukroví, které jsme už upekli, tak se pokochejte ;)
¨
mrkvové sušenky

vanilkové rohlíčky

a perníčky :) nejleší cukroví ze všech ♥

sněhová vločka :)

Zatím to je jenom takové to suché cukroví, ale už brzo budeme péct druhy s krémem a čokoládou :)

Za víkend jsem přečetla povídku Vánoční koleda od Charlese Dickense, a byla úžasná! Vypráví o Ebenezeru Vydřigrošovi, který bydlí na předměstí Londýna. Je bohatý, ale přece jen něco mu chybí. Nemá kolem sebe žádnou lásku. Není divu, když je na každého nevrlý a nikdy se nesměje. Je sedm let po smrti jeho obchodního partnera Jakuba Vodrala. Jejich obchod se jmenoval Vydřigroš a Vodrala, podle jejich jmen. A právě duch Jakuba se mu té osudné noci zjeví, když jde domů z práce. Varuje ho, že jestli nezmění své chování vůči ostatním lidem, těžce za to zaplatí. Také mu předpovídá, že se mu zjeví tři duchové Vánoc. První se jmenuje Duch minulých Vánoc a Ebenezer může sledovat, jak trávil Vánoce on i jeho blízcí v časech minulých. Je dojat. Sotva se vrátil, už zase musí čelit těmto podivným událostem. Tentokrát jej navštíví Duch přítomných Vánoc. Navštíví obchod plný nakupujících lidí na vánoční svátky, do domu Vyřigrošova písaře, který slaví velmi chudé Vánoce se svou rodinou a k rodině bez domova. Pokud to jde ještě víc, je ještě víc dojatý. Těší se na dalšího návštěvníka, a to na Ducha budoucích Vánoc. Ten, narozdíl od svých předchůdců, nepromluví ani slovo a má varovat Ebenezera, aby nedělal to, co dělá, jinak jeho život dopadne tak, jak mu ukazuje. Duchové opravdu měli na něj vliv a Vydřigroš se změní celý od základů. Slaví Vánoce, kterými předtím opovrhoval, rozdáváúsměvy všude, kam vejde a stane se z něj velmi šťastný člověk.
Povídka se mi opravdu moc moc moc líbila a určitě si přečtu i zbylé dvě, které v knížce jsou. Přinesla velké ponaučení, a ne, není to jen láska, ale i úcta, vážit si všeho, co mi život nabízí a žít plnohodnotněji. To znamená, všeho si užít dosyta, jinak dopadnu jak Vydřigroš.


Jelikož téma týdne celého blogu.cz je advent, napíšu o tom nějaký článek, protože mě už zase chytla vánoční nálada :DDD
Mějte se :*

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Erika Erika | Web | 11. december 2013 at 17:54 | React

Môžem ti dať radu ? :) poobede papaj zeleninu a nie ovocie,ovocie s amá jesť doobeda pretože ti to telo dokáže spravovať a nie uskladniť :)

2 Lucy1616 Lucy1616 | Email | Web | 11. december 2013 at 18:53 | React

[1]: Děkuju za radu :) To, že ovoce už by se nemělo po obědě, vím, ale zrovna byl v ledničce pomeranč a jabko :D a ten med taky není odpoledne ideální :/ Já teď mám totiž hodně rozhozený jídlo a celkově denní biorytmus, takže to musím nějak spravit.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama