Wiener Christkindlmarkt

2. december 2013 at 18:15 | Lucy1616 |  My diary
Tak jsem ve zdraví zase u nás v Česku :) Včera jsem byla totiž ve Vídni na vánočních trzích a musím říct, že to bylo absolutně úžasné! :) Prostě bombastický! :D Naladily mě na takovou tu předvánoční atmosféru a slíbila jsem si, že letošní Vánoce a advent si maximální užiju se vším všudy a nenechám si ji pokazit nějakým učením (Tím jsem neřekla, že začnu kašlat na učení!). U psaní článku poslouchám vánoční koledy, popíjím vánoční čaj od Jemči nasávám tu atmosféru :) Už mám v noťasu stažené nějaké ty vánoční filmy a pohádky, tak potom poreferuju :) A teď vzhůru do Vídně!
Pusťte si k tomu koledu, ať se naladíme na stejnou notu ;)

Den pro mě včera začal už o pál páté, posnídala jsem celozrnný chleba se sýrem a zeleninou a ujížděla do velkoměsta. V půli cesty jsme samozřejmě udělali přestávku a stavili na Hatích u Znojma :) Tedy na hranicích Česka s Rakouskem.
Ráj pro děti :)


no prostě abych já se nevyfotila se stromečkem, to by nešlo :D

přetočte hlavu ;) v Německu a v Rakousku nemají Ježíška jako u nás, ani Santu, ale vánočního muže :) více napíšu ve vánočním speciálu, kdy se budu zaměřovat na každou zemi a jejich zvyky a tradice o Vánocích :) nechte se překvapit ;)


V tom stejném obchodě, kde byl ten stromek :) Regál všem dobře známé kravičky s čokoládami Milka :) Kdo by neodolal, že? Já jsem ale odolala, protože tam bylo všechno drahé a šetřila jsem na trhy :D

Mega Nutella :)

Následovala cesta do rakouské metropole a jako první zastávka byl barokní zámek Schönbrunn, který byl letní rezidencí pro rakouské císaře. Žil tam i předposlední rakousko-uherský císař a český král František Josef se svou manželkou Sissi, která jakožto ,,představitelka" anorexie 19.století, je všem známá. I já se jí ovšem obdivuju, protože měla prostě nádhernou postavu a celkově byla krásná, až oči přecházejí.


Brezeln :D

Sobíci ♥


perníkový čert se švestkama :D

mňam, dala bych si :))

mit dem Kinderpunsch :)

hrníček jsem si samozřejmě nechala ;)

schonbrunské zahrady


s živým Mozartem :D

Po návštěvě schonbrunských vánočních trhů jsme se vrátili do autobusu a ten nás na půl hoďky vysadil v jedné mně neznámé čtvrti a mohli jsme se podívat na bláznivý dům architekta Hundertwassera. Uvnitř bylo plno obchůdků a všeho možného, ale nejzajímavější je, že téměř všechno zboží v nich bylo v každém obchůdku stejné :D


Christkindlmarkt - nejznámější vídeňské trhy před radnicí :)
A tady už piju Weihnachtspunsch, tentokrát s alkoholem :) Tenhle nebyl tak přeslazenej jako ten dětský :)

stromeček z hořké čokolády ♥

medvídkové království :) chtěla jsem si jednoho koupit, ale nejlevnější byl za 8 euro...

Vrátili jsme se asi v o půl deváté večer a dneska jsem byla tak utahaná a unavená, že jsem nešla ani do školy :D A dobře jsem udělala, psali totiž z ájiny a z latiny :D Héé nechtěla bych :P Ale zítra už zase půjdu. Ne, simulace to nebyla :D Ale aspoň si v hudebce zazpíváme vánoční koledy :) Tak taková jedna pozitivní věc :D A perníčky budem dělat pravděpodobně ve čtvrtek :) Mám pocit, že můj blog o zdravém životním stylu se mění ve vánoční žranici :D Ale nee, po Vánocích to bude jiný :D teď jdu cvičit ;)

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama