Something´s wrong!

4. may 2014 at 20:02 | Lucy1616 |  My diary
Dalo se to čekat. Něco není v pořádku. Asi nějaký příznak nedostatku cukru v krvi či co. A o čem je řeč? O mém režimu "vydržet bez sladkého co nejdéle". Není to takhle doslova, ale určitě jste si všimli mojí pyramidy na levé straně. Říká: počet dnů bez sladkého a ujídání. Bez sladkého by sedělo, podle toho si tam také zatrhávám ty dny. Ale bez ujídání? To už je jiná kategorie. Nic se totiž nemá přehánět. Ani snaha o perfektní jídelníček, který stejně ve finále dopadne hůř, než kdybych si dala dva čtverečky čokolády. V důsledku této snahy se mi to trochu vymklo z rukou. Zaútočila jsem na čerstvě upečený domácí chleba, který maminka umí nejlíp, chodila na med, ujídala ty slavné piškoty bez cukru a nedošlo mi, že kdybych si dala tu pos*anou čokoládu, dopadla bych mnohem lépe. Mnohem.
Tumblr
Dnes jsem také pekla. Jak jinak než buz cukru. Mám upečeno a říkám si: "Proč bych si nemohla toho koláče dát víc, když je přece slazený JEN medem?" A jdu si pro další porci. A následně si nesu další talířek. A abych neměla výčitky, šla jsem s plným žaludkem běhat. Málem jsem to vyklopila do příkopu, ale během běhu jsem si krásně utřídila myšlenky a srovnala si v hlavě, co vlastně chci. K čemu mi je perfektní jídelníček, když se ani ničím neodměním, dřu jako kůň a místo odměny jdu ujídat chleba (!!!)?! Proč zrovna chleba? Kdo to kdy vymyslel? Já ale vím, proč zrovna chleba. Protože chleba, stejně jako ta čokoláda, je zdroj sacharidů. Sice čokoška jsou jednoduché cukry, ale ty potřebujeme ˇjednou za čas doplňovat také. I když se to někomu nemusí líbit, potřebujeme jednoduché cukry jako zdroj rychlé energie, a ruku na srdce, i jako odměnu. Na mnoha fitnessáckých a lifestylových stránkách se můžeme dočíst, že nejsme psi, abychom se odměňovali jídlem, ale já mám jiný názor. Čím bychom se tedy měli odměnit, když ne jídlem, které mnohým z nás dělá velké potěšení? A co ten přežer, když nebudu mít dostatek cukrů? Hm?
Oreo Cookies and Cream Ice Cream Cake - Life Love and Sugar
Jak už jsem zmiňovala, místo rafinovaného cukru, který jsem měla za úkol z jídeníčku vypustit, jsem sladila medem. Místo sušenek jsem si chodila speciálně do zdravé výživy pro jakési grahamky, jáhové piškotky, skořicové sušenky a nevím, co ještě. Samozřejmě bez cukru. A mnohdy jsem těchto potravin spořádala víc než těch nezdravějších variant. Ono by bylo totiž lepší, kdybych si jednou za čas něco malého sladkého dala. A v menším množství, než půl balíčku sugar-free sušenek. Sice jsem je tady vychvalovala, jak jsou úžasně zdravé, žádný cukr a kdesi cosi, ale nic se nemá přehánět. Neříkám, že by mi nechutnaly, právě naopak :D
Ella | via Tumblr
K tomuto závěru jsem došla víceméně díky Jillian Michaels, která v jednom ze svých článků čtenáře upozorňuje, aby nejedli "ošizené potraviny". Vztahuje se to spíše k light mléčným výrobkům, ale všude můžeme hledat souvislosti. Například se zmiňuje o tom, že tyto zlehčené produkty mohou obsahovat klidně i více kalorií a sacharidů než jejich protějšky, které se můžeme dopřát v rozumném množství.
[Food] Cupcakes | via Tumblr
A co z toho tedy plyne? Nebudu si vyčítat nějakou tu nezdravou drobnost, kterou si jednou za čas dopřeji. Ať už je to čtvereček čokolády, sušenka, čokoládová tyčinka, prostě cokoli, nebudu z toho mít výčitky a nebudou žádné přežery! Vždyť žijeme jen jednou, tak na co pořád nějaké omezování? Nebojte, nehodlám nějak razantně měnit svůj jídelníček, zůstane jakžtakž stejný, ačkoli do něho přidám nějakou tu odměnu. Vymažu tu hloupou pyramidu, která mi přivodila všechny tyhle problémy a jdu si užívat života!
Happiness | via Tumblr
Mimochodem zítra jedeme na se třídou na jakousi tůru, kde ujdeme za celý den patnáct kilomerů, takže si plánuji vzít jako svačinku sportovní banánovou tyčinku, která mi ve skříni leží už dva měsíce a dosud jen čekala na ten správný okamžik na snězení. Doufám, že mi bude chutnat, ale věřím, že při takovém výkonu ničím nepohrdnu.
Untitled
Jen mám na vás par otázek:
Myslíte, že jsem se rozhodla správně? Nechci si to nějak pokazit, ale takhle už to vážně nešlo. Sice jste mě v každém článku chválili, jak hezky jím, ale já tam nepsala ty drobnosti navíc. Připadalo mi to zbytečné. Teď už vím, že jsem to udělala špatně.
Jak často mám zařazovat sladké? S tímhle mám trochu větší problém, protože za celé ty čtyři roky, co se zdravě stravuji, jsem ještě ve sladkém nenašla tu správnou míru a trochu v tom tápu. Jednou to byl celý měsíc bez sladkého, následně ke každému jídlu sladkost. Odjakživa mi sladké dělá problém, jsem na něm totiž víc než závislá, jelikož jsem na ně byla vychovávána celé děství. Nebylo dne, kdy bych si nesnědla svoji pravidelnou mističku naplněnou lentilkami, čokoládkou, kinder tyčinkou a nevím, co ještě. Prostě závislačka :D
Děkuji moc za vaši podporu a vaše komentáře, moc si jich cením, ani nevíte, jak mě každý, byť sebekratší komentář potěší! Jsem ráda, že vás tady mám a jako takřka jediní mě podporujete v tom, co dělám. DĚKUJI! :*P.S.: Aby tohle nebyl článek plný všech negativních emocí, které se ve mně odehrávaly, dnes jsem uběhla další svůj rekord. Celých 32 minut běhu bez zastavení! No dobře, jedno tam bylo, ale nebylo vyčerpáním, jen jsem doběhla ke studánce a trochu jsem se osvěžila, hned jsem ale běžela dál!
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 letmebebeautiful letmebebeautiful | 4. may 2014 at 20:18 | React

Rozhodla jsi se správně! Určitě, taky to tak mívám občas... :) A teď taky měním jídelníček, dřív jsem nejedla po 17. teď se snažím jíst i po občas, prostě když mám chuť, něco si dám... :)

2 muj-jidelnicek-hubneme muj-jidelnicek-hubneme | Web | 4. may 2014 at 20:22 | React

Mluvíš mi z duše. Nekoukej na poslední dny mého jídelníčku, ale když se koukneš dál, uvidíš, že občas si na snídani dovolím i dort nebo čokošku, bez výčitek, pohoda, ono to tělo občas potřebuje, aby nedělalo zkraty. Držím palce.

3 Kubi Kubi | Web | 4. may 2014 at 21:05 | React

Určitě ses rozhodla správně:) Člověk by měl jíst všechno, ale s mírou:) Taky mám problémy se sladkým, byla jsem na něm vychovaná stejně jako ty... Poslední dobou ho mívám často, ale snažím se aspoň malé porce.. třeba jedna sušenka, nebo jedna kinderka, jak můžeš vidět v mých jídelníčcích:) a taky jak můžeš vidět s mou váhou to ani nehne xD

4 Kubi Kubi | Web | 4. may 2014 at 21:07 | React

Ani nevím, jak ěm to napadlo... prostě jem prohlédavala ledničku a já vždy ráda zkouším různé kombinace xD A je to dobré xD Když se to zapeče xD Děkujeme:)

5 Andee Andee | Email | Web | 4. may 2014 at 21:29 | React

Jééé další co chce minimalizovat sladkosti... vzpomněla jsem si na druhý případ, mou spřátelenou ségru Katherine (parádní jídelníčky, postava, cvičení, dokonalost :-) ) která takhle skončila s horečkami protože do toho dřela v posilovně... ale jestli myslíš uzobávání, to omezit jen schvaluji, ačkoli sama zobu co se dá xD piškoty bez cukru?? potřebuju, doma máme klasické a já na ně mám chuť xD
Tvé zamyšlení nad jídlem je skvělé, taky mi leckdy nějaká čokoládka udělá větší radost než lak na nehty nebo další hlouposti co blogy hlásající "nejsme psi" doporučují :-) ale musí to být jednou za čas, no xD teda, sušenky bez cukru jsou můj sen a obecně light věci miluju... jeden čas jsem si kupovala diabetickou čokoládu, ale všechny tyhle dobroty vyjdou dost draho... ale je fakt že si člověk řekne že je to light a přežere se xD chce to prostě myslet a to ty umíš nejen ohledně jídla úplně ukázkově :-)
užij si zítřejší pochoďák i ty občasné odměny a dobroty :-*
Odpovědi na tvé otázky... na tu první odpovídám víceméně celým komentem, rozhodnutí schvaluju :-) Na druhou odpovědět nejde, prostě si udělej radost kdykoli ti to dovolí svědomí, váha a udělá ti to radost, kdykoli prostě budeš cítit že je to fakt potřeba :-)

6 Adele • hers.blog.cz Adele • hers.blog.cz | Web | 4. may 2014 at 21:38 | React

Popravdě, z té pyramidy na mě padala deprese. Já myslím, že se dá zdravě jíst i volněji a hlavně - žijeme jen jednou a já si chci život užít - a jídlo miluju, takže si občas nějakou tu sladkost dám a důležité je toho nelitovat. Přesně jak jsi říkala, člověk často sní těch "zdravých" věcí mnohem víc, než by snědl těch nezdravých, sladkých, takže se to často ani nevyplatí...
Jak často? Prostě, když se budeš cítit unavená, vyčerpaná. Nebo třeba když dostaneš nějako dobrou známku ve škole - já si za to koupím bubble tea :D nebo když mě ve škole něco fakt zdrtí, tak si koupím taky, prostě taková odměna. Nebo když něčeho dosáhneš, apod.
Doufám, že najdeš nějakou tu zlatou střední cestu. :)

7 muj-jidelnicek-hubneme muj-jidelnicek-hubneme | Web | 4. may 2014 at 22:02 | React

Není vůbec za co. :) Přidávám si tě do oblíbených. :-)

8 Eli Eli | Web | 5. may 2014 at 0:10 | React

Tak to je skvělé, že nenastal jojo efekt nebo ZP, tohle je fakt ošemetný :)Házení míčem mi taky zas tak nevadí, ale jakmile dojde na basket nebo volejbal, mizím :D Já nakonec běhat ani nebyla. Hrozně tam foukalo a byla zima, tak jsem zakotvila doma s XHITem :D
A zakazuju si prohlížet tvůj blog v noci, mám z toho akorát hlad :D
Jinak k tomu sladkému. Vzhledem k tomu, že už nechceš hubnout, ale jen zpevňovat, tak si myslím, že nevadí ani třeba 3-4x do týdne, pokud je to v menší míře. Třeba řádek čokolády do ovesné kaše nebo sušenka. Prostě když to není večer a nejsou toho kvanta, tak se toho zas tak neboj, tělo si s tím poradí. Navíc cvičíš, takže není důvod, proč by se ti to mělo ukládat :))

9 prostorovesirsi prostorovesirsi | Web | 5. may 2014 at 5:39 | React

Jenže já jsem bez ní teď nešťastná :D. Dám vařit vodu, přidám vločky, nechám vyvařit vodu, vločky se uvaří, přidám 100 ml mléka (nechám projít varem) a potom přidám pudink :-). V hrnci promíchávám metličkou, aby se nevytvořily žmolky :-).

Hezký den.

10 letmebebeautiful letmebebeautiful | 5. may 2014 at 6:55 | React

2 palačinky naslano, zbytek nasladko :)

11 Lucy Lucy | Web | 5. may 2014 at 10:32 | React

Pokud na něco máš chuť - neodpírej si to a následně nevyčítej. To je to nejhorší, co můžeš udělat a pak je z toho všechno tohle. :) Za mě jsi se určitě rozhodla správně! :)

12 maci-healthy maci-healthy | Web | 5. may 2014 at 11:37 | React

Děkuju za pochvalu jídel :)

Já mám snad ten nejhorší problém a to ,že se nedokážu ovládat když si dám něco nedovoleného sladkého tak to většinou končí další  a dalším sladkým a následně i slaným nebo tučným. Prostě nemůžu si dát kostičku nebo dva milky protože bych jí snědla celou. :/ Proto si radši kupuju ta sladkosti se zdravé výživa protože po nich výčitky necítím, jím ovoce ,ale když už to lákavé sladké vidím a neudržím se tak to dopadá hrozně. :(

13 Ko Ky Ko Ky | Web | 5. may 2014 at 15:06 | React

hele já taky,jen bych se někdy měla odnaučit je polykat :D tak díky za upozornění,brzy ti snimi udělám chutě :D

14 Ko Ky Ko Ky | Web | 5. may 2014 at 15:08 | React

Tvůj správný postup budu ráda podporovat a přeji,aby ti to vydrželo moc dlouho,aby jsi se měla za co pořád chválit a ne deptat jak tady píšeš o některých věcech,to se mi k tomu moc nehodí,ty jsi moc milá a hodná a hlavně usměvavá holka :)

15 Karoline :) Karoline :) | Email | Web | 5. may 2014 at 18:08 | React

tvé rozhodnutí je určitě správné, když furt dochází k přejídání, něco není správně. a já přesně vím o čem mluvím, někdo si řekne, je to zdravé, tak si toho můžeš dát kolik chceš, ale není to vůbec pravda.. všechno je zdravé, ale ve správné míře! :) nějaký čas zkoušej změny a zjisti co ti vyhovuje, pak ti to ani nebude připadat a na sladké nebudeš tak myslet :)
jak často, to ti asi neporadím, já si většinou potřebovala něco dopřát, když jsem měla stresové dny :) ale optimální je tak 2-3x týdně podle mě :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement