Welcome June!

3. june 2014 at 17:12 | Lucy1616 |  My diary
Ahoj :) Takže jakkoli je to nečekané, ozývám se už dneska :) Zítra totiž jedeme na výlet, tak nemám žádné učení. Juchůůů!
Včera jsem vám slíbila oznámit dvě veledůležité věci, ale k nim se přidala ještě jedna závažná :D Jak pro koho, ale pro mě jednoznačně. Vezmeme to tedy popořádku. Včera jsem si šla do školy až na čtvrtou hodinu, protože jsem musela jít na ortodoncii. Byla jsem tam už před půl rokem, jelikož mi nějak zakrněl zub a nechce vylézt. V téměř sedmnácti letech je to už divné, tak mi ho na podzim vytrhli a teď jsem tam šla znova s tím, že pokud mi do této doby nevyroste, dají mi rovnátka. Ona chvíle už nastala, takže už je to definitivní. Ještě ráno jsem byla 100% přesvědčená, že rovnátka si v žádném případě dát nenechám, ale jakmile to mamka zubařce oznámila, už mě chtěla vykázat ven z ordinace - co tam jako dělám, když nechci rovnátka - což pro mě byl docela šok, takže jsem byla donucena souhlasit. Myslím ale, že žádné jiné východisko není, protože kdyby mi je nedali, čekal by mě v dospělosti, nebo možná už teď, chirurgický zákrok, při kterém by mi z té kosti zub vyndali. Ještě totiž není ani v dásni. Ta představa sama o sobě je hrozná, tak si dám radši rovnátka. Domluvily jsme se s mamkou, že si dám pravděpobodně keramické, které jsou v puse méně viditelné, jsou jenom o dva a půl tisíce dražší. K tomu ale budu muset potřebovat svolení a příspěvěk od taťky, který se na to zrovna moc netvářil :D Ale já ho ještě přesvědčím :) Nejde mi však do hlavy, proč mě objednali až na srpen :DDruhá novinka je, že po již nesnesitelném ujídání všeho možného jsem se rozhodla navýšit porce jídla. To ujídáníje totiž důsledek toho, že tělu něco chybí a když to nedostane do sebe normální cestou, začne si vymýšlet. Takže bylo to takové nevyhnutelné a docela rychlé rozhodnutí. Kalorie si počítám jen tak pro přehlednost, abych toho nesnědla ani málo, ani moc, ale jídla si nevážím a nepočítám každou kalorii. Začla jsem s tím v neděli a docela se mi daří :) Ještě žádné ujídání neproběhlo, sladké si dopřávám v rozumné míře každý den a podlehla jsem jogurtové Milce ♥ Ááááá! Můžu vám udat jednotlivé příklady jídelníčků, ale prosím, moc se neděste :D Na ěkoho to může vážně opravdu moc (viď, Andee :D), na někoho zase třeba málo. Samozřejmě záleží na každém, jaký mám metabolismus, já si troufám říct, že já nějakým zázračným metabolismem neoplývám, spíše naopak, a tak pokud pro mě tyto porce nebudou vhodné, budu postupně snižovat. Potřebuju totiž dát dolů dvě kila, která se na jaře nějakým nedopatřením objevila na váze. Myslím, že pokud teď budu víc jíst a potom příjem snížím, půjde to dolů rychleji. Vy zkušenější mě můžete v mé domněnce v komentářích utvrdit, anebo mě naopak od ní odradit. Co vám přijde lepší ;) A teď už ty jídelníčky, u kterých zmíním i množství.
Neděle
snídaně - banánová ovesná kaše s tvarohem, kokosem a čtverečkem hořké čokolády (5 lžic vloček, 200 ml mléka, 150 ml vody, čtvrt tvarohu)
oběd - těstoviny s kyselým zelím, noha z králíka (hodně těstovin :D - ostatní měli knedlík, ale já ho nejím-je hrozně slizkej, tak jsem si uvařila těstoviny, ale jelikož mi došly celozrnné musela jsem použít bílé :D)
svačina - bílý jogurt s opraženými ovesnými vločkami, banán, čtvereček jogurtové Milky (150 g jogurtu, 3 lžíce ovesných vloček)
večeře - zeleninový salát, krajíc obyčejného chleba (došel mi celozrnný :D), půlka s avokádem, druhá půlka s máslem, sýr, šunka

Pondělí
snídaně - ovesná kaše s banánem, jablkem, půlkou jogurtu, tři čtverečky jogurtové Milky
oběd - krajíc chleba s domácí lučinou, sýr, šunka, mrkev, jablko, dva jazýčky z hořké čokolády
svačina - zeleninový salát
svačina - kokosové sušenky ze zdravé výživy (asi půlka 150 g balíčku)
večeře - těstovinový salát se zeleninou, šunkou, sýrem a tvarohem (100 g těstovin, 2 pl. šunky, 3. pl sýra goudy)

Úterý
snídaně - plátek celozrnného lisovaného chleba (70 g) se dvěma míchanými vajíčky, mrkev, cherry rajčátka + jako dezert čtvrtka tvarohu s půlkou jogurtu s banánem, čtvereček jogurtové Milky
svačina - bílý jogurt, 4 kokosové sušenky, 4 sušené meruňky
oběd - plátek celozrnného lisovaného chleba s tvarohem, 2 pl. goudy, 1 pl šunky, okurka, cherry rajčátka, 2 jazýčky z hořké čokolády, latté z automatu :D
svačina - semínkový rohlík s máslem a medem, 4 sušené meruňky, mísa melounu, malá nektarinka
večeře - doplním

Je toho hrozně moc, ale držím se na příjmu 2200 kcal za den, což je můj bazální metabolismus i s pohybem, takže sobotní váha snad bude ok :D Je to spíš taková zkouška pro mé tělo, kolik toho dokáže přijmout bez přibrání :D

Food Luxury | via Tumblr
Další novinkou je, že mi odejde kamarádka :(( S tou se kterou sedím (ne ta nejlepší ve třídě - ta se jmenuje A., ta která odejde S.). Dneska mi to oznámila :/ Před první hodinou za totiž přišla do naší třídy učitelka na češtinu a jde k S., se kterou se na něčem domlouvá a já jsem pochytila jen slovo "přihláška". Absolutně jsem netušila, o co jde, tak jsem se jí, hned jak učitelka odešla, zeptala, o čem mluvily. A ona jenom: "Já jsem ti to ještě neřekla?" a já jako že mi nic neříkala. Tak mi na to odpověděla, že bude přestupovat. Vytřeštila jsem na ni oči a nebyla jsem schopná slova. Až jsem se trochu vzpamatovala a vyzvídala jsem proč, jak a kam. Prý že školu nezvládá (opravdu ne, dostává samé pětky, ale proč se třeba na něco nezeptala, já bych jí to ráda vysvětlila) a že půjde na hotelovku. Ještě ji sice nepřijali, ale nepochybuju, že ji přijmou, protože tam berou málo lidí. To byl teda šok dne. Po hodině jsem to oznámila A., která zareagovala úplně stejně jako já a hned jsme ji rozebíraly :D Teď budu nejspíš řešit dilema, s kým si jako v září sednu, protože A. sedí s druhou A., tak je nechci nějak od sebe odtrhávat. Ale možná mi to sama nabídne.


(2) Tumblr
Ještě se vrátím k víkendu. Ten jsem opět celý strávila doma, protože učení bylo nad hlavu a ani takhle jsem to nezvládala. Do fyziky jsme měli psát doma test z internetu, tak jsem se tady s tím dvě hodiny rozčilovala, přičemž jsem z prvního pokusu dostala trojku, ale potom jsem to spravila na dvojku. Možná se mi tím už rozhodla známka na vysvědčení, protože jsem tam měla dvě dvojky a dvě trojky, tak jsem ráda, že jsem to spravila :) Zapracovat budu muset ještě na chemii, ve které mám i čtyřku a pětku, tak mi také zřejmě půjde o dvojku. Učila jsem se na ni celý víkend jak blázen, ale nakonec jsme písemku odložil, abychom mohli ještě trénovat. A dějepis je také dilema číslo jedna, protože tam 4, 4, 3, 1, což je čistá trojka, tak toho se bojím obvlášť, protože v pondělí, když jsem tam nebyla, psali test na řecké a římské bohy. Mimochodem jich je 88 a jestli se je do pátku naučím, tak jsem fakt borec :D V pondělí byla písemka z němčiny, která byla naprosto primitivní, prostě němčina :D Při zemáku jsem byla málem zkoušená, protože tam máme ještě jednu Lucku a já jsem myslela, že učitelka zve k tabuli mě, tak jsem měla málem infarkt. Učitelka si snad půl hodiny vybírala vhodného adepta na zkoušení, přičemž obě vybrané jí na rovinu řekly, že nic neumí, tak ji dala rovnou za pět :D To měly ještě dobrý, že nic neuměly, já jsem před hodinou ani nevěděla, co bereme :D Následovalo pohodové "ívétéčko" prochatované na fb s K. a dodělování prezentace o PLL. V těláku jsme první hodinu hráli venku fotbal. Nuda v bráně, ke které žádný míč nelítal, ale potom už to bylo záživnější. Šli jsme běhat! Prvně jsme "jenom" vybíhali schody, nakonec došlo i na nějaký okruh, který jsme si dali asi třikrát. Poslední dva okruhy jsme už běhali na čas a byla jsem hned po A. druhá. Ona je totiž hasička, tak to se jí běželo :D Za mnou běžela tanečnice N. a dlouho za náma už nikdo :D No jo, je znát, kdo se pravidelně hýbe a sportuje :) Měli jsme na asi na 800 m něco málo přes čtyři minuty, potom tři minuty nic a přiřítily se méně výkonnější :D Nesnáším dvojsmysly :D Ale nic si pod tím nepředstavujte, mě jenom nenapadl vhodnější výraz :D
Dnešek byl hrozně ospalej, tak jsem si šla koupit kafe :D Po dlouhé době a pochutnala jsem si :)


Shorts Dress | http://onetrend.net/shorts-dress-4/
Dnes už mě čeká jenom cvičení, večeře, učení do dějáku a spát ♥ Mějte se :* Jo a pokud jste se jště nepokochali fotkami mého jídla, můžete zde ;)

Free Spirit | via Tumblr

ohhhhhhhhhhhh OoO

Health

food | via Tumblr

:)

:)

:)

:)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 letmebebeautiful letmebebeautiful | 3. june 2014 at 20:03 | React

Rovnátka jsou vpohodě, rozhodně lepší, než operace :P :) A s ujídáním jsme na tom stejně :) Taky jsem udělala podobné rozodnutí ;) Jídelníčky super a obrázky jsou dokonalé! (I fotky tvojeho jídla i ty, co máš u článku)

2 Andee Andee | Email | Web | 3. june 2014 at 20:15 | React

Tak schválně jestli si po půlhodinovým hovoru z tvýho článku ještě něco pamatuju...
páni, ty tvý zuby... taky bych měla mít rovnátka, takže jestli taky bych radši keramický, když nejsou tak vidět :-) kolik tě budou stát?? jinak já ničí jídlo nesoudím, jen sama tolik jíst nepotřebuju ale chápu že lidi co makaj musí jíst víc, takže jestli ti to pomůže s ujídáním, je to jen dobře, ale já myslím že ujídáme, aspoň já, hlavně nezdravosti což je rozmlsaností a ne nedostatkem, maximálně energie k čemuž piju kafe xD dvě kila do léta určitě stihneš, držím palce :-* chudáku, tobě odejde kámoška?? od nás od začátku roku zdrhlo pět lidí a to máme školu až trapně nenáročnou xD jééé zas tvoje učení... známky máš celkem pěkný, trojky nejsou na gymplu katastrofa, ale chápu že to bereš jinak a obdivuju :-) taky jsme v těláku běhali a taky jsem byla vepředu, i když už mám kondici v háji a zakouřený plíce xD takže brankářka?? aspoň jsi tam měla klid, ne jak ten idiot od M. i když to je jiná kategorie xD tu písničku Shakiry a Rihanny miluju :-)

Chodit s někým z donucení, bez lásky a z lítosti?? no, takhle jsem si to nepředstavovala... ať žije realita xD uvidíme, no xD díky za názor :-* aha, takže ty se bojíš že by zas mohla v tom autě vycházet moje napsaná "budoucnost"?? to bylo po měsíci, navíc by tam s náma byla M. takže nemyslím xD

3 Kubi Kubi | Web | 3. june 2014 at 21:08 | React

Rovnátek se neboj;) Je to v pohodě xD První dny nejhorší, pak si zvykneš, mám je už rok a třičtvrtě a dá se to xD Keramické bych ale nechtěla, jsou méně kvalitní, ale je pravda, že nejdou skoro vůbec vidět, kámoška je má a já si toho všimla až po čtvrt roce xD U mě hubnutí podporovala hlavně pravidelnost, ketou máš, takže dobrý, uvidíš jak ti to půjde, pravda, každý má jiný metabolismus:) Každopádně jídelníčky se mi líbí:) Taky teď přijímám nějak podobně kcal jak ty XD Ale já mám asi pomalejší metabolismus xD Míň cvičím;) To je mi líto, že odchází, snad někoho najdeš, s kým budeš sedět:) Snad si vše opravíš, z dějáku píšu ve čtvrtek taky xD No... já se sice hýbu, ale v těláku patřím k průměrným.. flákám to a jsou tam ještě větší sportovci xD
Děkuji, jsem ráda, že jsi mi řekla upřímnou pravdu o postavě xD Nevím proč, v reálu nemám ráda, když mi někdo říká, že jsem jak kost a kůže, ale na blogu to ráda mám, nakopne mě to víc prostě XD

4 Adele • hers.blog.cz Adele • hers.blog.cz | Web | 3. june 2014 at 21:19 | React

Děkuju, mě osobně příjde, že na videu vypadám hrozně :/ Essence mám moc ráda, jo laky mají super :)

Já měla vyndavací rovnátka a docela jsem se na ně těšila, než jsem poznala jak je to hrozný. Kamarádka má taky ty trvalý a hrozně je proklíná, já jsem ráda, že je nemám, ale je pravda, že v dospělosti se ti těch pár let vyplatí. Přišlo mi ale docela neprofesionální od té doktorky, že tě málem vykázala z ordinace, přece jen máš právo na svůj názor.
Zvýšit porce je stejně super nápad jako dopřávat si sladké :) Doufám, že ti to vyjde a že se ti pak i podaří trochu zhubnout. Já trochu uvolnila jídelníček a přidala jsem sport a trochu posilování a cítím se líp. :)
To je mi líto, že ti kamarádka odchází a navíc  ti to ani neřekla :/ pro mě by byla hrozná potupa muset odejít třeba z gymplu, kvůli tomu, že ho nezvládám, ale zase líp, než aby se trápila. Zase záleží na tom, jestli něco dělá pro to, aby to zvládla, nebo jestli na to prostě kašle. :/
Ta písnička od Avicii je boží :3
Koukám, že toho máte stejně jako my hodně ve škole :/ konec roku no... já nesnáším, když učitel pozve vyzkoušet třeba tři lidi, všichni to neumí a on kvůli tomu zkouší ještě další - to se alespoň nemůžou trošku snažit? Já bych se teda snažila, nechtěla bych hned pětku :/

5 karoline karoline | 3. june 2014 at 21:22 | React

Snad se nám to ve skole vydaří jak chceme a tyjo 2300kcal? Já mám denně zhruba 700kcal:-D jináč jak píšeš o tom pohybu tak už mi to chybí jak jsem nemocná:-)

6 Andie Andie | Web | 3. june 2014 at 21:24 | React

krásná thinspa :)
to s tím zubem je fakt zvláštní, ale asi jsi se rozhodla rozumně, lepší rovnátka, než operace :/
s jídlem taktéž rozumný krok, taky se tím držím a opravdu to od přežerů pomáhá :) a jídelníčky super, vyvážené a příjem řekla bych ideální, jen bych doporučila ovoce a těstoviny zařadit spíš dopoledne/k obědu, jednou za čas to ale samozřejmě nevadí a lepší, než hladovět :)
toho, že ti přechází kamarádka, je mi líto, ale očividně se tam bude mít lépe :)
držím palce, ať se ti vytáhnout známky podaří, ty bohy nezávidím, my se jich museli učit dohromady tak 20 (římských a řeckých, pak teda ještě další egyptské atp. :D)
taky mi přijde vtipné při těláku, jak vepředu jsou vždy ti, co něco dělají, a ostatní sotva běží :D

7 Featherlet. Featherlet. | Web | 3. june 2014 at 21:53 | React

Taky jsem měla před pár roky rovnátka a jsem šťastná, že už to mám za sebou, pro mě to bylo šílené utrpení :D

8 Ko Ky Ko Ky | Web | 4. june 2014 at 6:14 | React

jej,rovnátka ti nezávidím,ale někdy jsou potřeba a pak budeš mít lepší zuby,takže o ně hezky pečuj:)
Jídelníčky máš pěkné,a snad to ujídání zlepšíš;)
Moc pěkné thinspa ;)

9 Andie Andie | Web | 4. june 2014 at 6:28 | React

jo takhle, tak to je naprd s tím obědem :( a ono je fakt že po cvičení ovoce neuškodí, aspoň ti dodá ztracenou energii :)

10 Zoey* Zoey* | Web | 4. june 2014 at 7:01 | React

Ano, přesnídávku strčím do mikrovlnky :D

11 Zoey* Zoey* | Web | 4. june 2014 at 19:43 | React

Jojo, ovoce tam bylo :D a áno, máme rybíz :P ale taky se divím, minulý rok jsem ho trhala o prázdninách :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement